KOSMETOLOGIA
Kwas Mesopeel TCA 35%
Kwas TCA – kwas trójchlorooctowy to pochodna kwasu octowego. W zależności od stężenia powoduje słabszy lub silniejszy złuszczanie się naskórka, dzięki czemu skóra ulega rewitalizacji – również poprzez stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu. Peeling tca jest najsilniejszą kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Polecany jest dla cery tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, a także dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.
Zaleca się stosowanie Mesopeel TCA soft 15% do ogólnej pielęgnacji, natomiast Mesopeel TCA 35% do aplikacji miejscowej (np. plamy starcze, blizny, zmarszczki)
Wskazania
- III i IV stadium starzenia się skóry; zaawansowane fotostarzenie, średniogłębokie i głębokie zmarszczki
- regulacja zaburzeń pigmentacyjnych skóry: piegi, plamy starcze
- redukcja powierzchniowych zmian trądzikowych typowych dla skóry tłustej i/lub skłonnej do trądziku
Peeling Dyniowy Z WYCIĄGIEM Z DYNI [40%], AHA [20%], BHA [5%], RETINOLEM [4%] I PROBIOTYKAMI
Terapeutyczny Zabieg Dyniowy z AHA, BHA, PROBIOTYKAMI I NIACYNAMIDEM
MEZOTERAPIA IGŁOWA (praca na najlepszych produktach, które są indywidualnie dobierane pod pacjenta)
Mezoterapia igłowa jest polecana wszystkim, którzy z różnych powodów nie są zadowoleni z kondycji swojej skóry. Mowa tutaj głównie o cerze szarej, zmęczonej, z wyraźnymi oznakami starzenia. Wskazaniem do zabiegu mogą być również rozstępy powstałe na skutek przebytych chorób lub ciąży. Prawidłowe przeprowadzenie mezoterapii zagwarantuje także zredukowanie cellulitu, blizn oraz powstrzyma wypadanie włosów. To ostatnie związane jest ze wzmacnianiem cebulek włosów przez substancje aktywne wstrzykiwane pod skórę.
Mezoterapia igłowa jest techniką dosyć bezpieczną i nie mającą zbyt wielu przeciwwskazań oraz efektów ubocznych mogących pojawić się w trakcie lub po zabiegu. Warto jednak zapoznać się ograniczeniami, które mogą istotnie wpływać na zabieg oraz zdrowie pacjentki. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:
- infekcje skórne na różnym podłożu (np. ropnym),
- nowotwory lub stosowanie chemioterapii,
- ciąża,
- zaawansowana cukrzyca,
- regularne stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- skłonność do powstawania blizn.
Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzany jest z użyciem niewielkiej igły, przy pomocy której kosmetyczna lub dermatolog przeprowadza mikronakłucia na głębokość maksymalnie 4 mm. Wprowadzanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry pozwala osiągnąć zamierzony efekt i zredukować wiele niepożądanych cech skóry. Ze względu na sposób przeprowadzenia zabiegu rozróżnia się:
LIPOLIZA INIEKCYJNA
Lipoliza iniekcyjna to metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do określonej partii ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Początkowo lipoliza iniekcyjna stanowiła alternatywę dla liposukcji brzucha, w krótki czasie odkryto jednak, że wstrzyknięcie roztworu fosfatydylochiny możliwe jest także w innych partiach ciała jak podbródek czy obszar pod oczami. Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala zatem nie tylko pozbyć się tłuszczu z brzucha czy boczków, ale i poprawić kondycję skóry czy jej napięcie.
Lipoliza iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki. Lipoliza iniekcyjna nie sprawdzi się u pacjentów, którzy szybko chcą pozbyć się dużej ilości tłuszczu, stanowi natomiast dobre rozwiązanie dla szczupłych osób, które przeżywają rozterki z powodu niewielkiej liczby tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest w obszarach ciała jak: pośladki, brzuch, uda, plecy, kark, ramiona czy kolana. Lipoliza iniekcyjna przeprowadzana jest także w obrębie twarzy, w celu pozbycia się worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.