Fotografując telefonem komórkowym prosimy korzystać z tylnego aparatu daje on wyższą jakość niż obiektyw aparatu z przodu używany do ‘selfie’ i połączeń wideo.
W większości przypadków sugerujemy korzystać z opcji ‘auto’. Nie korzystajmy z opcji portretu czy też filtrów, które ‘rozjaśniają’, ‘wygładzają cerę’.

Jak wykonać zdjęcie niepokojących zmian skórnych:

Oświetlenie
Fotografujemy przy jednolitym świetle dziennym natomiast nie w bezpośrednim mocnym świetle słonecznym. Sztuczne światło żarówek nie oddaje właściwie barw. Prosimy zadbać nie powstały niepotrzebne cienie poprzez zmianę położenia względem źródła światła.

Kadr
Fotografujemy niepokojącą zmianę na tle zdrowej skóry tak aby lekarz mógł dokonać porównania na tym samym zdjęciu. Zdjęcie nie powinno zawierać niepotrzebnych elementów … krzeseł, podłogi itd.

Ostrość
Podczas wykonywania zdjęcia nie poruszamy telefonem\aparatem. Stabilizujemy dłoń opierając o przedmiot lub prosząc kogoś o pomoc.
Po wykonaniu prosimy powiększając zdjęcie sprawdzić czy szczegóły są dobrze widoczne. W razie potrzeby zmieniamy odległość aparatu od fotografowanego obszaru i ponownie fotografujemy.


zdjecie poprawne

✔ Prawidłowe zdjecie, w powiększeniu widać szczegóły


selfie

❌ Nieostra zmiana, zdjęcie zrobione obiektywem z przodu aparatu.