MEDYCZNY PEELING DYNIOWY – DERMAQUEST

Peeling Dyniowy to przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Jest bogaty w witaminę C [10%], B1, B2, B6, PP oraz K. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Wyciąg z dyni stanowiący 40% receptury, bogaty jest w beta-karoten, czyli prowitaminę A. Nowa procedura zabiegowa wzbogacona jest o koncentrat czystego retinolu w stężeniu 4%. Zarówno retinol jak i beta-karoten w wysokim stężeniu ulegają w skórze przemianom do kwasu retinowego, który działa bezpośrednio na poszczególne komórki w skórze. Reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych. Aktywna witamina A jest także odpowiedzialna za proliferację nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dlatego jest szeroko stosowana w zabiegach pojędrniających. W skład peelingu wchodzi także kwas glikolowy [10%]mlekowy [10%] i salicylowy [5%]. W celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych, zabieg wzmocniony jest przez silne inhibitory tyrozynazy jak kwas azelainowy [10%] oraz kwas kojowy [5%]. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko powstawania infekcji oraz problemów skórnych. Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz na balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka.

LASER ALMA HARMONY PRO XL – GŁOWICA ACNE

Urządzenie umożliwia leczenie zarówno twarzy, jak i wybranych partii ciała, jak: plecy, dekolt i ramiona dotknięte trądzikiem. W ramach ukierunkowanego leczenia trądziku platforma Alma Harmony XL PRO została wyposażona w oddzielną głowicę AFT Acne, która emituje pulsacyjne światło wymierzone dokładnie w wyniszczenie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych skóry wywołujących trądzik.

Po wykonaniu kilku serii laser całkowicie wyniszcza drobnoustroje, nie dopuszczając do rozwijania się źródła powstawania trądziku. Laserowe leczenie trądziku przy pomocy AFT Acne jest bezbolesne, a ponadto nieinwazyjne. Całkowity zabieg obejmujący twarz trwa jedynie od 15 do 20 minut. Leczenie trądziku laserem przeznaczone jest dla wszystkich typów skóry, a ponadto nie pozostawia żadnych skutków ubocznych.